girişimcilere kurs verildi

5 yıl önce
6.124 kez görüntülendi

girişimcilere kurs verildi
Ankara Kalkınma Ajansı ve KOSGEB tarafından 21 girişimciye 32 saat süreli kurs verildi ve sertifikaları dağıtıldı.
   Ankara Kalkınma Ajansı ve KOSGEB tarafından 26-29 Eylül 2016 tarihlerinde Haymana Midas Termal Otel’de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin ilki gerçekleştirildi.
    Eğitmen Cüneyt Örkmez tarafından verilen ve 32 saat süren eğitim sonunda 21 girişimci adayı sertifika almaya hak kazandı.
   KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı (UGEP) çerçevesinde yürütülen ve dört farklı bölümden oluşan eğitimler; girişimcilik kavramı, işletme kavramı ve işletme fonksiyonları, iş planı kavramı ve öğelerine yönelik konular ile iş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmalarından oluştu.
    Eğitim sonunda bir konuşma yapan Ankara Kalkınma Ajansı Uzmanı Dr. Coşkun Şerefoğlu Haymana’ya yönelik çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek bu eğitimin oldukça yararlı olduğunu ifade etti.
   Daha sonra bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip Kapıcı Ankara Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’e teşekkür ederek, bu eğitimin Haymana ve girişimci adayları için önemli bir fırsat olduğunu ifade etti. Kapıcı; “Uygulamalı Girişimcilik eğitiminin sertifikalı olması ve sonrasında KOSGEB tarafından verilecek destekler girişimci adaylarımız için önemli bir fırsattır. KOSGEB’in iş kurduktan sonra da desteğini sürdürmesi ise yine bir avantajdır.” dedi.
   Kaymakam Turan Erdoğan ise konuşmasında Tarihi Milli Park ilan edilen Haymana’nın Ankara-Haymana karayolu da tamamlandıktan sonra önemli bir cazibe merkezi olacağını ifade etti. Erdoğan “Çaldağ İlköğretim okulumuzun müze olması için gerekli olan çalışmalar bitti ihalesi yapılıyor. Mangal Dağı ve Çaldağ’da çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar bittikten sonra Haymanamızın Kurtuluş Savaşı’ndaki önemi daha anlaşılacak. Haymana tıpkı Çanakkale gibi önemli bir tarihi turizm alanı olacak. Burada girişimcilerimize büyük iş düşüyor. Gelecek olan yerli ve yabancı turistleri ağırlamak için yeni yatırımlar gerekli. Bu eğitimin sonunda inşallah yeni girişimciler ortaya çıkar Haymanamıza ve ülkemize yeni yatırımlar kazandırırlar.” diye konuştu.
  Eğitimi başarıyla tamamlayan girişimci adayları KOSGEB tarafından onaylı sertifika sahibi olacak ve KOSGEB
desteklerine başvurabilecek.
kalkinma-ajans1
kalkinma-ajans3
kalkinma-ajans4
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. KaVGaM diyor ki:

    ilçemiz için güzel bir girişim tbr ederim.

    http://www.kursuntv.com

Yorum Yaz

Yukarı Çık