babakan neden gelmedi

7 yıl önce
2.016 kez görüntülendi

babakan neden gelmedi
Başbakan Binali Yıldırım’ın ilçemize geleceği ile ilgili söylentiler, Haymanalıları heyecanlandırmış, beklenti içine sokmuştu. Başbakan son dakikada programını değiştirdi.
   Başbakan Binali Yıldırım 7 Ekim Cuma günü Çalış Mahallesinde yapılan Caminin açılışını yapmak ve burada Cuma Namazını kıldıktan sonra, ilçemizde Ürofiz Termal Otel ile bir dizi yatırımların açılışlarını gerçekleştirmek üzere helikopterle Haymana’ya geleceği dile getiriliyordu.
   5 Eylül Çarşamba gecesi AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir’den edindiğimiz bilgiye göre Başbakan’ın ilçemize gelme programı İstanbul’daki bir başka programla çakıştığı için son anda iptal edildi.
   Haymanalıları Başbakanın geleceği ile ilgili söylentiler heyecanlandırmış, beklenti içine sokmuştu.
   Başbakan’ın son dakika iptal ettiği ilçemizi ziyaret programı Haymanalılara hayal kırıklığı yaşattı.
   Başbakan Binali Yıldırım Haymana’ya gelseydi, Doğalgaz gibi bir çok önemli hizmet ve yatırım istenecekti.
  Konu ile ilgili vatandaşların ortak tepkisi ise şu oldu: “Şimdiye kadar neredeyse bütün başbakanlar ilçemize geldi. Ancak 15 yıldır hükümetin başında olan AK Parti’nin hiçbir başbakanı Haymana’ya gelmedi. Her seçimde AK Parti’ye rekor destek veren, kendi bölgesinde en yüksek oy oranını AK Parti’ye sunan Haymana’nın bunu hak etmediğini düşünüyoruz. Haymana’nın bu devletten 50 yıllık alacağı var. Bir çok ilçe iktidarın nimetlerinden sonuna kadar faydalanırken, Haymana’nın makus talihi ile baş başa kalması kabul edilir bir durum değildir. Gerek Başbakan Binali Yıldırım’ın, gerekse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez de olsa Haymana’ya gelmelerini ve ahde vefasını göstermelerini bekliyoruz.”
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık