suriyeli işçi çalıştıran üyelerimiz

7 yıl önce
1.992 kez görüntülendi

suriyeli işçi çalıştıran üyelerimiz

Suriyeli öğrencilerin mesleki eğitim merkezlerine kayıt işlemleri yapılacaktır. Bu kapsamda;
1- Suriyeli öğrenciler, Yönetmeliğin çıraklık eğitimine ilişkin usul ve esasları çerçevesinde mesleki eğitim merkezlerine yerleştirilecektir. Bu durumda yapılacak kayıtlarda 3308 sayılı kanının 10. Maddesindeki esaslar ve ilgili diğer mevzuat dikkate alınacaktır.

2- Kayıt olacaklardan; Yabancılar için Türkçe Seviyesi A1 programını almış olmaları veya Okuma-Yazma 1.Kademe Seviye Tespit sınavından başarılı olmaları şartı aranacaktır.

3- Öğrencilerin ilgi, istek ve yeteneklerine uygun alan/dal seçimini yapabilmeleri için Mesleki Eğitim Merkezi yönetimince alan öğretmenlerinin rehberlik yapmaları sağlanacaktır. Öğrenci belirlenen alan/dalda Merkez Müdürlüğü, İşletme ve öğrenci velisi/reşitse kendisi arasında Sözleşme imzalanmak suretiyle kayıt tamamlanarak mesleki eğitim başlatılacaktır.

4- Mesleki eğitim merkezine kayıt ve pratik eğitime başlatma işlemleri 14 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir.

5- Kayıt olan Suriyeli öğrencilere 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Sosyal Güvenlik Kurumu mevzuatına uygun olarak SGK’ ya kayıtları yapılacaktır. Sigorta primleri devlet tarafından ödenecektir.

Üyelerimizin cezai bir yaptırımla karşılaşmaması için, Çırak ve Suriyeli öğrencilerin Mesleki Eğitim Merkezlerine başvurmaları önemle duyurulur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık